כירורגית פה ולסת

כירורגיית פה ולסת היא תחום ברפואת שיניים אשר עוסק בניתוחים אשר מבוצעים בחלל הפה ובלסתות. במרפאת שנאון ראשל"צ ניתוחים אלו מבוצעים על ידי כירורג פה ולסת מומחה, ד"ר אורי בלנק. במסגרת כירורגיית פה ולסת מבוצעים שתלים, הרמות סינוס פתוחות וסגורות והשתלות עצם לרבות השתלות בלוקים. על השתלים מבוצע שיקום זמני מיידי במידת האפשר, ולאחר מכן שיקום קבוע על ידי כתרים, תותבות רוכבות וכד'. הטיפולים מבוצעים תחת סדציה (טשטוש).

עקירות כירורגיות
עקירה כירורגית היא עקירה מורכבת המתבצעת על ידי כירורג פה ולסת במצבים בהם לא ניתן לבצע עקירה רגילה, כמו במקרים של שן שכותרתה נשברה, או במצבים של שן כלואה בעצם או ברקמה. מרבית העקירות הכירורגיות מבוצעות לעקירה של שיני בינה כלואות. עקירות כירורגיות מבוצעות בהרדמה מקומית וכוללות חיתוך של החניכיים, הוצאת השן ותפירה. לאחר העקירה יתכנו כאבים ונפיחות מקומית אשר יפחתו בהדרגה לאחר 24 שעות. לאחר כשבוע יש לחזור למרפאת השיניים על מנת לבצע ביקורת והוצאה של התפרים.

על שתלים והשתלות
במצבים בהם קיים חוסר של שן או של מספר שיניים ניתן לבצע שיקום של השן החסרה על ידי שתלים. שתלים אלו הם גופים העשויים טיטניום ומוחדרים לעצם הלסת במקום השן החסרה. עליהם מורכב כתר ומבנה המשחזרים שן רגילה ומתאים לצבע ולצורת השיניים האחרות. במקרה וקיימת לסת מחוסרת שיניים לחלוטין ניתן בעזרת מספר קטן של שתלים להרכיב תותבת רוכבת המחוברת לשתלים בעזרת מבנים כדוריים ומשקמת את הלסת בצורה המאפשרת שיפור ניכר באיכות החיים. שתלים, כתרים וגשרים מבוצעים כיום בשיטות מתקדמות ובאחוזי הצלחה גבוהים ביותר, ומאפשרים למטופל שיקום אסתטי משמעותי בזמן קצר.

במרפאת שנאון מומחים לכירורגיית פה ולסת, חדר ניתוח משוכלל וכל האמצעים המתקדמים לביצוע טיפולים כירורגיים ברמה הגבוהה ביותר.
פנו אלינו ונשמח לעמוד לשירותכם!

דילוג לתוכן