שיקום הפה

שיקום הפה הוא תחום התמחות נרחב ברפואת שיניים, והוא כולל את כל הפעולות שמטרתן החזרת התפקוד התקין לשיניים וללסתות.
שיקום הפה כולל כתרים, מבנים, גשרים, תותבות ופעולות נוספות המבוצעות על ידי רופאי שיניים המתמחים בכך.

תוכנית שיקום רב תחומית
רופאי שיניים בעלי ניסיון רב בתחום שיקום הפה (פרוטטיקה) אחראים על יצירת התוכנית המתאימה עבור המטופל לשיקום מלא של השיניים והלסתות, ועל ריכוז ותאום כלל הפעולות המבוצעות עלידי המומחים השונים. אלו יכולים לכלול מגוון רחב של פעולות אשר יבוצעו עלידי צוות רב תחומי של מומחים- כירורג פה ולסת, מומחה חניכיים (פריודונט), אורתודנט או טכנאי שיניים, הכל בהתאם לצורך. תהליך שיקום נדרש במצב בו יש צורך לשחזר ליקויים בלתי הפיכים לשיניים ולחניכיים, וכן בעקבות אירועים טראומתיים שונים כמו תאונות דרכים.

שיקום הפה – כיצד מתבצע התהליך?
תהליכי שיקום אינם תהליכים קצרים, ולכן הם דורשים סבלנות רבה שיתוף פעולה מלא של המטופל. לאחר סדרת בדיקות שיערוך רופא השיניים הוא יקבע תוכנית טיפולים אשר יכולה להתפרס על פני מספר חודשים. תוכנית זו תכלול את כלל הטיפולים הנדרשים על מנת להביא לשיקום מלא, ואת לוח הזמנים לביצוע כל אחת מהן. רופא שיניים מיומן ילווה את כלל התהליך, כאשר חלק מהפעולות יבוצעו על ידו וחלק על ידי רופאים מומחים מתחומים שונים. תהליך השיקום יכלול החל מטיפולים פשוטים יחסית כמו טיפולי שורש או סתימות וכתרים לשיניים שניזוקו, ועד לטיפולים מתקדמים הכוללים עקירות של שיניים פגועות וביצוע שתלים וכתרים לשיניים חסרות.

במרפאת שנאון תוכלו למצוא את כל המומחים הרלוונטיים תחת קורת גג אחת, אשר יספקו לכם את הטיפול השיקומי הדרוש בדרך לחיוך המושלם.
רוצים לשמוע עוד? צרו קשר ונשמח להזמין אתכם לפגישת יעוץ!

דילוג לתוכן